Što kažu najnovija istraživanja o upravljanju organizacijskim promjenama?
Organizacije koje aktivno upravljaju promjenama pokazuju veći uspjeh u realizaciji koristi, jer promjene uključuju prilagodbu na novi način poslovanja i postizanje dugoročnih ciljeva. (Ashurst i Hodges, 2010)
Organizacije koje koriste strukturirane procese za upravljanje promjenama u ERP projektima bilježe bolje rezultate i povećanu vrijednost iz implementacija. (Badewi i Shehab, 2016)
Kreiranje okruženja spremnog za promjene omogućava uspješniju implementaciju strategija, što može biti važno za efikasnost u sektoru zdravstva i financija. (Weiner, 2020)
Vodstvo usmjereno na podršku i komunikaciju pokazalo se kao najbitniji faktor za uspješnu promjenu organizacijske kulture tijekom spajanja kompanija. (Kavanagh i Ashkanasy, 2006)
Upravljanje promjenama koje uključuje jasnu definiciju očekivanih koristi može značajno poboljšati uspjeh IT investicija, a posebno u sektorima financija. (Peppard i sur., 2007)
Primjena sveobuhvatnog upravljanja promjenama može smanjiti rizik od neuspjeha u poslovnim promjenama te osigurati održivost novih procesa. (Oreg i sur., 2011)
Promjene koje uključuju inovativne procese mogu poboljšati organizacijsku prilagodljivost i povećati otpornost na tržišne fluktuacije. (Martinsuo i Artto, 2006)
Uvođenje multikulturalizma kroz organizacijske promjene potiče kreativnost i prilagodljivost, čime se osigurava inkluzivnost i jača radna atmosfera. (Stevens i sur., 2008)
Promjene u javnom sektoru zahtijevaju specifične pristupe upravljanju kako bi se osigurala usklađenost s misijom i stabilnost. (Fernandez i Rainey, 2017)
U sektoru javne uprave, održive promjene mogu povećati efikasnost kroz organizacijski razvoj i dugoročnu prilagodbu. (Boss i sur., 2010)